Strefa wellness i spa

Strefa Wellness i Spa cieszy oko łagodną architekturą, jej przytulne wnętrze daje poczucie spokoju. Pozwala odprężyć się i oderwać od rzeczywistości w temperaturach od -15 do niemal 100 stopni C. Umożliwia, w zależności od ilości czasu, jaki tu spędzimy, zarówno szybką regenerację, jak i głębokie odprężenie.

Atrakcje:

Łażnia parowa: działanie łaźni parowej jest podobne do działania sauny, jakkolwiek klimat w łaźni jest zupełnie inny: mniej gorący i znacznie wilgotniejszy. Dla wielu jednak te niższe temperatury kąpieli pomiędzy 43 ºC – 46 ºC i wilgotność względna rzędu 100 % to idealne warunki do odprężenia. W łaźni parowej może być również tworzony morki klimat poprzez rozpylanie solanki.

Łaźnia aromatyczna: łaźnia aromatyczna to dużo więcej niż pomieszczenie wypełnione parą, to relaks dla ciała i zmysłów. Pobyt w kabinie uprzyjemnia podgrzewana podłoga, siedzisko, a przede wszystkim aromatyczna para.

Caldarium: Caldarium to pomieszczenie, gdzie można zażyć ciepłych kąpieli. Jednym z największych atutów Caldarium jest regeneracja skóry i włosów oraz wzmocnienie zdolności oddechowych organów.

Tepidarium: na wzór starożytnych term rzymskich sala wypoczynkowa, w której na ceramicznych ogrzanych wodą leżankach można zrelaksować się i odpocząć po seansie w saunie, łaźni czy basenie jacuzzi.

Sauna sucha: regularne korzystanie z sauny to nieodzowny warunek uzyskania i utrzymania wysokiego poziomu wydolności fizycznej. Jest udowodnione, że wysoka temperatura, zastosowana przez krótki czas, działa odprężająco na organizm, a intensywne pocenie się skutecznie oczyszcza organizm, usuwając z niego toksyny. Trzeba przy tym pamiętać o schładzaniu organizmu poprzez polewanie się zimną wodą lub nacieraniu ciała puszystym śniegiem z groty śnieżnej.

Natryski Wrażeń: stanowiska natryskowe o różnych kształtach, wyłożone mozaiką szklaną. Każdy z natrysków to indywidualny program wodny. „Karaibska burza” ze światłoterapią i efektami dźwiękowymi czy „Polarny Fresh” z aromaterapią pozwalają na chwilowe odprężenie w trakcie zażywania kąpieli pod prysznicem.

Jacuzzi: rozległe pomieszczenie z przestronnymi basenami jaccuzi, gdzie można zaczerpnąć chwili relaksu pośród szumu wody. Hydromasaż relaksuje i dodatkowo ujędrnia skórę.

Rytuał Rassoul (Łaźnia wodno – błotna)*: Kąpiel błotna odbywa się w temperaturze 38 °C -50 °C. Łączy ona w sobie dwie fazy kąpieli oraz aplikację błota na ciało. Wysoko efektywne składniki nakłada się na całe ciało ręką lub rękawicą kosmetyczną. We wstępnej fazie relaksacyjnej, przyjemne ciepło panujące w pomieszczeniu pozwala składnikom na szybkie oczyszczanie skóry i przyspiesza usuwanie toksyn.

Ceremoniał Hammam: . Orientalna przyjemność. Hammam jest ważną częścią islamskiej kąpieli i kultury ciała. Znamy ją również pod nazwami „Łaźnia turecka” lub „Łaźnia orientalna”. Mycie jest podstawowym rytuałem w łaźni tureckiej. W tym celu bawełniana torba wypełniona jest mydlinami i spieniana przez obrót. Uzyskana w ten sposób piana jest podawana na ciało do masażu.

Grota śnieżna: kabina wypełniona puszystym śniegiem z temperaturą wewnątrz do -15 ºC. Wizyta w grocie jest szczególnie polecana po korzystaniu z sauny czy łaźni. Radykalna zmiana temperatury wywołuje wiele korzystnych reakcji takich jak: intensywniejszy przepływ krwi, zmniejszenie napięcia mięśni, zwiększenie odporności, lepszą przemianę materii, szybki efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Grota solna to metoda na wykorzystanie dobroczynnych właściwości soli w celach leczniczych i rekreacyjnych. Sól oczyszcza naszą skórę, napina ją, wspomaga proces odchudzania i walki z cellulitem. Mikroelementy w niej pozytywnie wpływają na samopoczucie i działają relaksująco. Seanse w grocie solnej są znakomitym uzupełnieniem terapii leczniczej.